تبلیغات
نبرد دیگر... - سعید قاسمی و روایتی از تسخیر سفارت انگلیس
 
نبرد دیگر...
یا لثارات الحسین

در عصر غلبه مستضعفین بر مستكبرین، در چنین عصر و چنین فضایی نفس می‌كشیم. باید خودمان را برای یك نبرد عاشورایی، یك نبرد جانانه آماده ‌كنم. آیا در شرایط فعلی وقتش بود كه به سفارت انگلیس بزنیم یا نبود؟ این كار از اساس درست بود یا نبود؟ روابط الان باید تیره می‌شد؟ الان ما به عنوان دانشجو مسبب و مقصر شناخته می‌شویم؟ آب به آسیاب آنها ریختیم؟ در این عملیات، وقت‌شناسی درست نكردیم؟ برای چنین عملیاتی از آقا اذن نگرفتیم؟

بنده طراح چنین قصه‌ای نیستم. در روز واقعه هم متأسفانه حضور نداشتم. ای كاش با شما می‌بودم: «یَا لَیْتَنَا كُنَّا مَعَكُمْ».

محسن وزوایی‌ها هنوز هستند كه طراحی عملیات كنند

واقعه‌ای كه اتفاق افتاد، عملیات در خور توجهی نبود. اصلاً قرار هم نبود چنین عملیاتی اتفاق بیفتد. در باغ قلهك رفتند داخل و زیارت عاشورایی خواندند و آمدند بیرون. در سفارت انگلیس هم رفتند و به یك‌سری مدارك دسترسی پیدا كرده و چند عكس گرفتند. این عملیات، درخور و قد و قواره اساتید ما، محسن وزوایی و حسین علم‌الهدی و این جماعت نیست. تازه بنا نبوده عملیات بشود، اگر بنا بود بشود، محسن وزوایی‌ها و حسین علم‌الهدی‌ها و عباس ورامینی‌ها هنوز هستند، هنوز جوان‌ها جنم دارند، باید به تعبیر چمران، شیپور جنگ نواخته بشود تا مرد از نامرد تشخیص داده شود. اینها هنوز هستند.

تحلیل‌های مختلف زیادی می‌شود كرد برخی می‌گویند: آقا! این برنامه از اصل كار خود انگلیسی‌ها بود. می‌خواستند آب را گل‌آلود كنند و ماهی بگیرند و بگویند قصه از اساس، انگلیسی بود و اینكه اگر هم چهار تا دانشجو رفتند كه واقعاً دانشجو هستند، بازی آنها را خورده‌اند.

یك‌سری دیگر تحلیل می‌كنند كه كار انگلیسی‌ها هم نبود، اراذل و اوباش بودند. اینها اصلاً دانشجو نبودند، ریختند توی سفارت.

 اقدام بجای مجلس

یك‌سری دیگر می‌گویند نظام از اساس با برنامه این كار را كرد تا پشت بازویی به اینها نشان بدهد كه آقا! اگر بخواهیم، می‌توانیم. خودتان را جمع و جور كنید و بعد از داستان مجلس، به آنها پیام داد، این‌جور نبود كه بچه‌ها بریزند و بزنند و بعد مجلس پیام بدهد. تصمیم مجلس قاطعانه و بجا بود؛ گرچه خیلی‌خیلی دیر بود و سالیانی از این قصه گذشته بود و این اتفاق باید بسیار پیش از اینها می‌افتاد و ما از این بابت متأسفیم، بسیار هم متأسفیم، منتهی شرایط نظام اقتضا نمی‌كرد. اصلاً شرایط دولت هاشمی و خاتمی اقتضا نمی‌كرد؛ هم كشته مرده رابطه با آنها بودند، هم بچه‌هایشان سَر و سِر داشتند، می‌رفتند، می‌آمدند و الان هم هستند.

بعد از اقدام مجلس، یك انفجار عجیب روی داد، یعنی مردم وقتی مسئولین‏شان را می‌بینند چنین تصمیم انقلابی‌ای گرفته‌اند، تمام بغض‌های نهفته 200 سال جنایت، 200 سال خباثت، 200 سال ظلم و برده‌داری، 200 سال آدمكشی، 200 سال غارت و چپاول بالاخره از یك جایی بیرون می‌زند. كمترینش این است. یك عمر جنایت كردند، حالا قشقرق راه انداخته‌اند كه چهار نفر رفته‌اند توی سفارت. ناراحت چی هستی آقا! دعوا سر چیست عزیزان؟ تو چرا هی جلسه می‌گذاری؟ دانشجویان مسلمان با همدیگر جلسه می‌گذارند كه ما نباید می‌رفتیم، نباید می‌رفتیم، باید كنترل می‌كردیم و... برادر! ول كن این حرف‌ها را. این كمترین كاری بود كه اتفاق افتاد.

 مگر در فتنه 88 سند خیانت انگلیس بیرون نیامد؟

اما اگر بخواهیم از حالت احساسی بیاییم بیرون، دانشجوی عزیز! ده بیست نكته هست كه باید حواست جمع باشد كه به تعبیر حضرت روح‌الله، این بغض و كینه انقلابی را باید نگه داری. دیگر كسی نمانده كه نداند كار اینها(انگلیس) غیر از جاسوسی چیزی نیست. مثلاً سندش هم بیاید بیرون، كه چی؟ مگر اسنادش در فتنه 88 نیامد بیرون؟ دادگاه بین‌المللی‌ای وجود دارد؟

فرانسوی‌های خبیث كارشان همین است، سفارت ایتالیا، كارشان همین است. عزیزان! یك خشم مقدسی اتفاق افتاد، "خشم مقدس". در حد همین‌كه عده‌ای رفتند جلوی سفارت كه از مجلس حمایت كنند و پیام بدهند، دست بر قضا در سفارت باز شد! اما برای اینكه از احساسات بیاییم بیرون و ببینیم این خشم مقدس برای این 200 سال جنایت به خاطر چیست، 20 مورد را می‌نویسم تا توجهی داشته باشید و دوباره برگردیم سر چند موضوع كلیدی و یك جمع‌‌بندی‌ای کنیم.

 

گوشه ای از سیاهه خیانت‌های انگلیس در حق ملت ایران

1ـ جدا كردن افغانستان از ایران در سال 1857 بر اساس پیمان پاریس در عهد قاجاریه.

2ـ تحمیل قرارداد رویتر 1872 كه بر اساس آن ایران به مدت 70 سال كاملاً به انگلستان فروخته شد.

3ـ ایجاد فرقه‌های ضالّه بابیت و بهاییت، سر قصه آن معلون، مستر همفر كه خواهش می‌كنم خاطرات و داستانش را بخوانید كه اینها  و با چه ترفندهایی نفوذ می‌كنند. نفوذی‌ها نمازشب‌هایی كنار دستت می‌خوانند که از هیچ حزب‌اللهی‌ای چنین نماز شبی ندیدی. مستر همفر اینگونه به سیستم روحانیت ما نفوذ كرد، به قصد انحطاط مذهبی در ایران.

4ـ جدا كردن بخشی از بلوچستان از خاك ایران در سال 1887.

5ـ تحمیل قرارداد تالبوت و انحصار توتون و تنباكو در عصر قاجاریه.

6ـ تحمیل قرارداد لاتاری، تأسیس قمارخانه ایران از سوی میرزاملكم‌خان در زمان قاجاریه.

7ـ تحمیل قرارداد دارسی به ایران برای اكتشافات، استخراج و غارت منابع نفتی در سال 1901.

8ـ به انحراف كشاندن انقلاب مشروطیت و زمینه‌چینی برای اعدام آیت‌الله شیخ ‌فضل‌الله نوری.

9ـ تحمیل قرارداد 1907 كه بر اساس آن، ایران بین انگلستان و روسیه تقسیم شد.

10ـ تحمیل قرارداد 1919 كه بر اساس آن، شمال ایران نیز زیر سلطه انگلیس‌ها قرار گرفت.

11ـ زمینه‌چینی حمایت و پشتیبانی از كودتای رضاخان از طریق سیدضیاءالدین طباطبایی، روزنامه‌نگاری كه عامل سفارت بریتانیا در تهران بود.

12ـ كمك به فرار رضاخان از ایران و روی كار آوردن فرزندش.

13ـ مانع‌تراشی در راه تشكیل حكومت جمهوری در ایران طی سال‌هایی كه حكومت محمدرضاشاه برقرار بود.

14ـ نقش مستقیم در كودتای 28 مرداد برای همراهی با امریكا.

15ـ نقش مستقیم در جدایی كل سرزمین‌های جنوبی خلیج‌فارس كه در 1971 به جدایی كامل بحرین انجامید. 16ـ همراهی با امریكا در سركوب انقلاب اسلامی ملت ایران.

17ـ تحریك گروهك‌ها و قومیت‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران.

18ـ كمك به رژیم بعث عراق برای حمله به ایران و ادامه پشتیبانی در طول هشت سال جنگ.

همین یك نكته را بگویم كه طرح حمله به ایران، با این مدلی كه عراق حمله كرد، بر اساس سندی كه اگر اشتباه نكنم نیویورك‌تایمز رو كرد  بر اساس طرحی در سال 1329 (1950م) بود كه اصل و ماهیت نقشه این مدل حمله و این محورهای عملیاتی كه از جنوب تا غرب آمدند، انگلیسی است و بر اساس همین تِز و همین فلش‌های عملیاتی، مبنا را بر آزادی خوزستان، عربستان عراق یا خوزستان اعراب گذاشتند. با همین طرح می‌خواستند خوزستان را جدا كنند و نیویورك‌تایمز این را نوشت.

19ـ حمایت مستمر از گروهك‌ها برای براندازی جمهوری اسلامی در 33 سال گذشته.

20ـ حمایت و پشتیبانی از سلمان رشدی نویسنده كتاب موهن "آیات شیطانی" كه انگلیسی‌ها سفارش‌دهنده و منتشركننده و حامی كتاب و نویسنده‌اش تا همین الان بوده‌اند.

21ـ آموزش و تجهیز و پشتیبانی از بمب‌گذاری و دیگر اقدامات تروریستی در سیستان و بلوچستان و خوزستان طی سال‌های پس از اشغال افغانستان در عراق؛ اتفاقی كه در اهواز افتاد و وزیر وقت اطلاعات گفت صدایش انگلیسی بود.

 22ـ حمایت از فتنه 88 از طریق سفارتخانه این كشور خبیث در تهران و شبكه‌های رسانه‌ای همچون بی‌بی‌سی و راه‌اندازی شبكه‌های مختلف رسانه‌ای فارسی‌زبان در جهت براندازی نظام جمهوری اسلامی و مشاركت فعال و اثرگذاری در تحریم‌های ایران طی 33 سال گذشته.

23ـ زمینه‌چینی برای ترور دانشمندان هسته‌ای ایران.

24ـ حمایت از براندازان نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق دادن پناهندگی و مجوز اقامت دائم به آنها.

25ـ تجاوز ناوگان دریایی انگلیس به حریم دریایی ایران كه به دستگیر‌ی تفنگداران دریایی آنها از سوی مرزبانان ایرانی منجر شد در دو نوبت كه نوبت دوم را خیلی سوختم.

26-در جنگ جهانی دوم معروف است ـ‌ به‌خدا تاریخ ما را درست ننوشته‌اند‌ـ كه به خاطر اینكه انگلیسی‌ها آمدند و غلات را از ایران جمع‌آوری كردند، ما بین 9 میلیون تا 11 میلیون تلفات دادیم. اولین هولوكاست واقعی در ایران اتفاق افتاد. دومی كه هولوكاست سرِ كاری و دروغین است. هولوكاست واقعی!

 افسر جوان؛ آماده هستی؟

دوستان جمله‌ای می گویم و عرضم تمام! ما امروز ناراحت این اولتیماتوم‌هایی كه اینها می‌دهند كه می‌زنیم و می‌گیریم، نیستیم. امروز بزنید، عروسی ماست. امشب بزنید، عروسی ماست. ما ناراحت عوامل ملعون و خبیث شما در لباس خودی هستیم. اینها دارند بین ما زندگی می‌كنند. متأسفانه به دلیل دست‌هایی كه در كار است، نمی‌گذارند اینها شناسایی شوند. به تعبیر حضرت روح‌الله باید از مكر و كینه این خبیث‌ها به خدا پناه ببریم.

دوستان! حضرت آقا فرمودند: «به دلیل اینكه شبكه عصبی اینها به هم می‌ریزد، بعضی مواقع ممكن است كارهای غیركنترلی انجام بدهند، برای آن روز آماده باشید». باز هم فرمودند: «افسر جوان! جواب و پاسخ تو یا باید قبل از اقدام باشد یا اگر نشد، بلافاصله و بلادرنگ بعد از هر اقدام احمقانه، باید آماده باشی». هستی؟ ان‌شاءالله هستی.

سعید قاسمی

برگرفته از هفته نامه 9 دی شماره 34

نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : سرباز نرم
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :