تبلیغات
نبرد دیگر... - جزوه "دین همه دین است"
 
نبرد دیگر...
یا لثارات الحسین
سه شنبه 31 تیر 1393 :: نویسنده : سرباز نرم

بسمه تعالی

مطلب زیر هم برگرفته از جزوه "دین همه دین است" وحید جلیلی است و در ادامه لینک دانلود

"چرخهای توسعه به گردش افتاده بود، فساد مالی داشت بشدت در جامعه ریشه می دواند، انواع و اقسام معادلات پشت پرده قدرت و ثروت داشت شکل می گرفت، آنوقت من بچه بسیجی توی پارک ساعی یقه خانم را گرفته بودم که چر روسری ات را نمی کشی جلو؟!

...خب بله ما باید برویم دنبال اینجور حرکتها تا آن اتفاقها پشت صحنه که هیچ، روی صحنه رخ بدهد، که توسعه شکل بگیرد.

در آن فضا علمدار اینجور حرکتها ما جوجه دانشجوها بودیم و امثال آوینی که شهید می شدند، بچه ها می گفتند این کیه؟ یادم هست روزی که آوینی شهید شد، اخبار تلویزیون اعلام کرد و ما به دو آمدیم در اتاق مسئول فرهنگی بسیج و گفتیم یک پارچه سیاه بده بزنیم به تابلو. گفت چه شده؟ گفتیم آوینی شهید شده. گفت آوینی کیه؟ گفتم بگویم سوره؟ آینه جادو؟ خبر ندارد. گفتم یکی بود در روایت فتح صدای خیلی قشنگی داشت، او شهید شده! بعد از یک ساعت آمد دید خیلی تابلو را به هم ریخته ایم. گفت حالا این آنقدرها هم ارزش داشت؟ خیلی دیگر شلوغش کرده اید!

برای تشییع جنازه اش به بدبختی یک مینی بوس جور شد داشتیم می رفتیم دیدیم یک ماشین با اسکورت دارد بر می گردد. گفتیم این ماشین کیه؟ لابد لاریجانی بود. (لاریجانی آن زمان وزیر ارشاد بود) رسیدیم حوزه هنری. یک تعداد که زودتر آمده بودند گفتند آقا را دیدید؟ تازه فهمیدیم که آن ماشین کی بود. حالا البته عکس شهید آوینی چون شانس آورده ایم یک مقدار خوش تیپ است، همه جا هست! ولی کتابهایش نمی دانم چقدر؟ «توسعه و مبانی تمدن غرب» آوینی مال زمان جنگ ست. سال 66، یعنی در هنگام جنگ ولی هیچ استفاده ای ازش نکردیم. تازه ما که دانشجوهای بسیجی بودیم، وای به حال بقیه."

نوع مطلب :
برچسب ها : دین همه دین است، وحید جلیلی، جنگ فقر و غنا، شهید آوینی، مبانی توسعه و تمدن غرب، عدالت و عدم تحجر، اسلام ناب و اسلام آمریکایی،
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : سرباز نرم
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :