تبلیغات
نبرد دیگر... - یک گزارش از "حکایت یک راه طی شده"
 
نبرد دیگر...
یا لثارات الحسین
سه شنبه 19 شهریور 1392 :: نویسنده : سرباز نرم

avini"برادر! زمان گم شد و مکان کویر بود و آن کهدعوت به حق می کرد محمد(ص) بود و خدا را شکر که گوش ایمان من به آوای الله آشنا بود و نمی دانی که چه خوش بود، با همان عشقی که اباذر با محمد(ص) بیعت کرد ما به امام خمینی(ره) پیوسیم..."

بیستم فروردین امسال تو تبریز به همت جبهه فرهنگی تبریز یه بزرگداشت برای شهید بزرگوار آوینی با عنوان "حکایت یک راه طی شده" برگزار شد و به لطف خدا بنده هم در آنجا حضور داشتم و واقعا توفیقی حاصل شد تا قدری بیشتر با تفکر این شهید آشنا بشم در اینجا نیاز دیدم تا بعضی مطالب ذکر شده رو بازگو کنم که انشاالله مورد استفاده قرار خواهد گرفت...

 

برنامه با کلیپی با عنوان راه طی شده که معرفی شهید از خودش می باشد شروع شد و سپس دکتر بیضایی پشت تریبون رفت تا درباره شهید صحبت کند برخلاف انتظارم با توجه به سن وسال ایشان چنان از آوینی گفت که خیلی به دلم نشست که پیش از این ندیده و نشنیده بودم

وی ابتدا از تلاش عده ای برای چسباندن شهید آوینی به روشنفکران شروع کرد و با توجه به نامه ایشان به برادرش عباس آوینی در آمریکا با قرائت بخشی از این نامه:

"برادر! زمان گم شد و مکان کویر بود و آن که دعوت به حق می کرد محمد(ص) بود و خدا را شکر که گوش ایمان من به آوای الله آشنا بود و نمی دانی که چه خوش بود، با همان عشقی که اباذر با محمد(ص) بیعت کرد ما به امام خمینی(ره) پیوسیم..."

این تلاش را بیخود و بیهوده خواند و عنوان کرد آوینی مانند همه بسیجیان جهان اسلام همچون ادواردو آنیلی و ... متعلق به هیچ تفکری بغیر از امام خمینی(ره) نیست

وی با اشاره به تعصب آوینی به انقلاب اسلامی با اشاره به کتاب "حلزون های خانه به دوش" و جوابیه ایشان در مقاله "تحلیل آسان" به مقاله "حکومت آسان" مسعود بهنود، تقابل آوینی با روشنفکران را با قرائت بخشی از این مقاله بیان کرد:

"...پیشانی های سیاهشان با خاک خدا بیگانه است و دوران ایشان با شاه تمام شده است، این ها یادگار یک دوره سیطره غرب بر ایران هستند..."

وی در بخشی از سخنانش به مظلومیت آوینی اشاره می کند و با توجه به طعنه برادرش عباس که به برکت انقلاب صاحب کار شده است بخش دیگری از نامه ایشان به برادرش عباس را قرائت می کند:

"... مادر به تو گفت در پشت تلفن که من کار پیدا کرده ام، این چنین نیست من زندگی یافته ام، عشق خمینی بزرگ و عظمت فرهنگی آن چه می گوید مرا آنچنان شیفته خود ساخته است که نمی توانم جز به حکمتی که در حال تدوین آن هستیم بیندیشم و جز به فرهنگی که در حال احیای آن هستم بیندیشم.

کارم در راه خداست (فی سبیل الله) و برای آن پولی دریافت نمی کنم تنها سهمی اندک از بیت المال می برم که خورد و خوراک را بس باشد و بس. جهادی را که آغاز کرده ایم امام خمینی(ره) جهاد سازندگی نام نهاده است، شمشیرمان قلم است و بیل و کلنگ..."

وی در ادامه از فتح خون و دیگر آثار شهید آوینی سخن گفت که انشاالله در فرصتی دیگر...

واقعا جای خالی این کارها و این بزرگداشت ها در شهر ما هم دیده می شود...

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : سرباز نرم
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :